více info a jak nakupovat přihlášení FLP.cz kontakty e-shop FLP
NOVINKA a jednoduchý preventivní a ozdravný program VITAL-5

ALOE VERA - ZKUŠENOSTI DALŠÍCH CHOVATELŮ

Děkujeme všem, kdo se odvážil sdílet svoji zkušenost. Věříme, že Vám následující příběhy pomůžou k rozhodnutí. Tak, jak pomáhá aloe ptáčkům, pomáhá i dalším naším kamarádům zvířecí říše, ale samozřejmě také nám, lidem.

Další články se zkušenostmi zde: Aloe vera, grepový sirup, rakytníkový olej 100%, Humac natur Exot, Poly-min, PT-12 Lactobacillus salivarius, Frucht-mash, Zkušenosti dalších chovatelů, Zkušenost s nemocnými ptáky po měsíci.

Nové zkušenosti dalších chovatelů

Úvodem k aloe vera v chovatelské praxi

Z několika set odrůd je využívána Aloe vera barbadensis, dnes pěstovaná na plantážích po celém světě. Pro podávání ptákům na piškotech nebo v pitné vodě se používají výrobky označené jako Aloe vera gel nebo Aloe vera přírodní šťáva. Všechny biologicky účinné látky v aloe působí najednou jako komplex. Výhodou je, že její podání nikdy neuškodí a většinou může jen pomoci. Aloe obsahuje beta karoten, vitaminy A, C, E a komplex vitaminů B. Pro oplozenost a líhnivost důležité stopové prvky - hořčík, měď, železo, zinek a mangan. Přítomný glukomanan má zase poměrně značný imunostimulační účinek. Při použití aloe vera je vždy poměrně důležité získat o konkrétním preparátu informace z různých zdrojů, jelikož ne všechny výrobky mají stejnou kvalitu a ne všichni distributoři jsou stejně solidní.

MVDr. Viktor Tukač, CSc., Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, z časopisu Exota 11/2012.

Moje zkušenosti s Aloe vera.

Chovem papoušků se zabývám necelých sedm let. Snažím se jim předkládat pestrou stravu: kromě suchého zrní i klíčené, ovoce, zeleninu, bylinky a trávy, také vitamínové přípravky pro exoty. Papoušci se mi zdáli být v dobré kondici, jen alexandři a pyrury měli stále roztřepená ocasní pera. Rádi a často šplhají po pletivu.

Asi před dvěma roky mi na burze pan Máca nabídl Aloe Berry Nektar, a protože jsem už četla několik článků o téměř zázračných účincích aloe, koupila jsem 1 balení na zkoušku. Chovám spíše malé druhy papoušků, do té doby piškoty odmítali. Jiná situace nastala, když jsem je pokapala Aloe. Piškoty byly první ze všeho krmení pryč. Aloe dávkuji 1 ml na 1 piškot, piškoty krájím na malé kostičky a posypu jimi směs ovoce a zeleniny (každý den, jen v zimním období vynechávám asi 2 měsíce podle okolností).

Asi po dvou měsících užívání se nejvýrazněji projevily účinky na alexandrech. Do té doby divocí ptáci, kteří nervózně přelétávali z bidla na bidlo, kdykoliv jsem šla kolem, se jakoby uklidnili, teď sedí a dívají se, co jim nesu, v klidu si je mohu zblízka prohlédnout. A roztřepená ocasní pera jsou minulostí. Všichni mí papoušci jsou vitální, mají krásné uhlazené peří, dokonce si myslím, že přepeření probíhá rychleji.

Zkrátka a dobře – od té doby kupuji Aloe Berry Nektar pravidelně, jsem s ním spokojená a vřele ho doporučuji všem chovatelům.

Milena Brchaňová, tel.: 602 837 912, mk.milena@seznam.cz

Aloe vera od Vás používam u svojho papagája 2 roky.

Ara ararauna, je zatiaľ, chovaná ako domáci mazlíček no do budúcnosti ju plánujem aj do chovu už 1 rok, takže mám nieaké tie skúsenosti. A musím povedať, že tie skúsenosti (myslím s Aloe vera od firmy Forever) sú len veľmi pozitívne!!

Moja vtáčica nemala zatiaľ (musím poklopať) žiadne zdravotné problémy, je to veľký (cca 1200-1300 gr.) a na prvý pohľad nádherný a zdravý kus vtáka, za ktorý by sa nemusel hanbiť žiadny profesionálny chovateľ.

Ako som napísal, Aloe od Vás používam už 13 mesiacov, v dávke 10 ml na tri piškóty (tj. na 1 piškót dávam cca 3-4 ml aloe, presne sa to snažím dávkovať inj. striekačkou - je to robota, ale vypláca sa) denne, každé ráno o 7,00 hod. na lačno (je to pre ňu už taký "rituál", ktorým začína deň...) Viem, že vzhľadom na Vaše odporúčané dávky je to pomerne dosť veľká dávka, ale... pri tomto dávkovaní mi kanyster Aloe zhruba vydrží cca 3,5-4 mesiace, toto dávkovanie sa mi osvedčilo a zatiaľ ho meniť nechcem.

Vtáčica Aloe bere bez problémov, teší sa na tie piškóty, priam ich hltá...

Ako vravím, je prekrásne operená, chvostové letky má krásne, nerozstrapkané, dlhé, jej veľkosť som už popisoval, je kľudná, vyrovnaná, neškrieka (len od radosti), "neklove", má nás všetkých rada (myslím mňa, manželku, a dvoch synov - ale ak si môže vybrať, tak najviac manželku...), je naučená špiniť len na jedno miesto, akurát... veľký "rečník" z nej pravdepodobne nebude, ale ... aj keby mala byť do smrti nemá, túto "vadu" jej v pohode "prepáčim".

Čo sa týka doplňkov stravy, ktoré jej dávam okrem stravy ktorú dáva hádam každý rozumný chovateľ /tj. dennodenne 50 % krmnej dávky zmes ovocia a zeleniny (ráno), poobede zmes zrnín od Versele Laga, na spestrenie granule Zuprem, pravidelne každý deň zmes orechov (cca 8-10 druhov), sem tam Vaječnú zmes na ovocie a zeleninu, grit a čistá voda je samozr., raz za týždeň jedno varené kuracie krídelko.../, tak "piliere" prírodných doplnkov jej stravy tvoria: Aloe berry nectar (od Vás), GOJI-bobule (Kustovnica čínska) - 2x týždenne - namočené cca 2 hodiny vo vode a v dávke miesto dennej zmesi ovocia a zeleniny, a CHIA-semienka - posypem nimi 2x v týždni zmes ovocia a zeleniny, resp. Goji. 1 až 2 x v týždni dávam po 2 ml denne na piškot prípravok Calcivet - zmes Ca, Mg, D3-vit., jedine v tomto nemám "moc jasno", či do nej neládujem priveľa Vápnika...

Tak toto je moja "potravinová alchýmia", ktorá sa mi zatiaľ vypláca a ktorej "výsledok" som Vám popísal vyššie... Viem, mám ešte rezervy v "zelenom kŕmení" a naklíčených zrninách, no všetko postupne...

Samozrejme, chovať jednu Aru a mať chov s 10 chovnými pármi veľkých papagájov sa nedá vôbec zrovnávať, ale ja som chcel len poukázať, na vhodnosť používania Aloe aj pri takom "chove", ako mám ja...

Tak by som už skončil, idem jej dať pravidelnú dávku piškótov s Aloe a pripraviť dopoludňajšiu zmes ovocia a zeleniny.

Ďakujem za trpezlivosť pri čítaní môjho článku.
S pozdravom MUDr. Kramár Vladimír, Poprad [mudr.kramar@azet.sk]

Vážení čtenáři,

i když nejsem chovatel exotického ptactva, chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenostech s ALOE VERA konkrétně s ALOE BERRY NECTAREM. Můj pejsek se léčí sedm let s alergií na potravu a roztoče. Asi víte, že léčba MEDROLEM je účinná, ale má bohužel hodně vedlejších účinků. Pejskovi přestávaly fungovat nadledvinky a byl stále více nateklý. Přestal jevit zájem o každodenní vycházky a běhání za míčem. Jednoho dne jsem četla článek o ALOE VERA a oslovila jsem autora článku pana Máci, který mě doporučil ALOE BERRY NECTAR a řekl mi dávkování...
ALOE BERRY NECTAR jsem podávala dvakrát denně kávovou lžičku před jídlem. Radila jsem se i s panem doktorem. Ale moc pochopení pro můj pokus neměl. Při myšlence, co všechno už pejsek vyzkoušel, jsem byla rozhodnuta pokračovat a výsledek se brzy dostavil. Po 14 dnech pejskovi viditelně bříško zhublo po 1 měsíci zhubl o 1 kilogram. Nyní pejskovi dávám 3x denně kávovou lžičku a přidala jsem 2x denně rybí tuk OMEGA 3 mastné kyseliny. Mohu říci, že pejsek je opět veselý, srst je hebká a lesklá. MEDROL je z celé tablety ubrán na čtvrtinu. Myslím, že je to opravdu velká změna a pejsek mi moji snahu a výdrž oplácí oddaností a láskou.
Jiřina Nová, Jirina24@seznam.cz

Zkušenosti s grepovým sirupem.

V mém chovu mám 2 páry papoušků konžských. Jeden sameček měl velmi často průjem. Pokoušel jsem se všemi způsoby o zlepšení jeho stavu (různé přípravky, vynechání naklíčeného zrní, ovoce, zeleniny), ale stále bez úspěchu. Pak jsem si přečetl zajímavé články publikované panem Mácou a rozhodl se, že vyzkouším grepový sirup. Sirup jsem podával první týden v preventivní dávce, dále 3 týdny v léčebné dávce. Průjem se nepatrně zlepšil.
Po dalším 3 týdenním podávání v léčebné dávce došlo k dalšímu zlepšení. Pak jsem se rozhodl podávat grepový sirup nakapaný na piškot. Po týdnu byl trus bez problémů. Sameček si ale začal škubat peří na stehně a bříšku (pravděpodobně alergie na citrus paradis). Okamžitě jsem přestal kapat sirup na piškot a přidával jsem ho v preventivní dávce do vody. Sameček si peří přestal škubat. Sirup jsem v preventivní dávce dával ještě další 4 týdny. Trus je v normě, samečkovi peří dorůstá. Nyní papouškům konžským podávám 3 týdny v měsící Aloe vera a týden grepový sirup. Trus je ukázkový, zdravotní stav papoušků velmi dobrý, jsou velmi aktivní, peří mají lesklé, uhlazené, barvy intenzivnější. Děkuji za rychlé a odborné rady.
Jiří Zajíc, Praha, jardine63@seznam.cz

Dobrý den. S aloe vera jsem já osobně spokojen. Používám ho asi tak 4 měsíce a u pyrur hnědouchých měly na krku špatné opeření a už z velké části je v pořádku. Zdá se mi že jsou více aktivní hlavně v tomto počasí většinou seděli nehnutě na bydlech ale teď se mi zdají více čilé a mají o vše co se děje okolo větší zájem. Moji pyrury nechtěly granule ale když jim je pokapu aloe tak je berou jen zbydou kousky co nebyly namočené.
Foto 1  Foto 1 

Posílám vám dvě fotky pyrur hnědouchých na fotce č. 1 špatné opeření příčinu nevím neviděl jsem je se škubat někdy mu to dorostlo ale peří nemělo takovou kvalitu jak by mělo mít focené cca před půl rokem a fotka č. 2 dneska foceno vše je super snad bude i na dále. Jak jsem vám psal tak cca 4 měsíce podávám aloe a grepový sirup.
Zdeněk Hrčka, hrcka.zdenek@seznam.cz

Dobrý den, pane Máca,

chtěl bych se podělit o zkušenost s aloe vera nebo-li i papoušci poznají kvalitu aloe. Dříve jsem kupoval na burzách aloe od jiných prodejců. Aloe bylo sice levnější, ale bez jakéhokoliv viditelného účinku. Tak jsem koupil dražší aloe, ale zase jsem žádný efekt na papoušcích nepozoroval. Nakonec jsem se rozhodl koupit aloe u Vás a udělal jsem dobře. Již na první pohled po otevření hustota gelu s kousky dužiny se nedá srovnat s aloe, které jsem kupoval dříve. To byla jenom obarvená a ochucená voda a dnes už vím, že i vyhozené peníze. Mám společnou velkou voliéru, kde chovám několik druhů papoušků. Ve voliéře mám tři misky na vodu. Dvě misky na čistou vodu a třetí misku na vodu s aloe. Papoušci pili jednou s misky s aloe podruhé s misky, kde byla čistá voda. Až do té doby než jsem dal do misky Aloe berry nectar. Dennodenně je prvně prázdná miska s vodou, kde je Aloe berry nectar.

Výsledky se dostavily a to poměrně brzo. Papoušci jsou o více vitální a psychicky vyrovnanější. Také pozoruji velké změny při ručním dokrmování, do dokrmovací směsi vždy dávám pár kapek Aloe berry nectaru. Mláďata jsou aktivnější, vitálnější, řekl bych, že se i lépe vyvíjejí. Aloe berry nectar se opravdu osvědčil 100% a každému chovateli ho doporučuji. Podle pozorování mých papoušků se připojuji k Vaši myšlence, kterou jste uvedl v článku v časopise Nová Exota. Domnívám se, že Aloe vera (aloe pravá, botanicky Aloe barbadensis Miller) nabízí papouškům ještě něco účinného navíc, co není obsaženo v zrninách, granulích, ovoci, zelenině, různých druzích olejů a jiných dalších produktů pro papoušky.

Na závěr musím napsat, že účinky Aloe berry nectaru (aloe pravé) jsou na rozdíl od jiných druhů aloe nepřehlédnutelné a viditelné.

S chovatelským pozdravem

Bouška František, tel.: 775 040 045

Dobrý den, pane Máca,

tak včera hned ráno jsem si aloe, grep a rakytníkový olej 100% vyzvednul na poště. Hned jsem běžel aloe nakapat na piškoty a vyzkoušet to, o čem jste psal v chovatelských časopisech. Opravdu to funguje. Papoušci se na piškot pokapaný aloe hned vrhli a brali je jak zjednaný, hlavně ty ručně dokrmený - královský, amazoňan oranžo. A hlavně žakové - ty mně málem sežrali i prsty. Taky hned dostali Grepový sirup do vody podle Vašeho návodu a rakytníkový olej 100%.

Moc děkuji a s chovatelským pozdravem

Holienka Stanislav, HolienkaS@seznam.cz, Tel.: 605 388 299

Dobrý den,

moje zkušenosti s Aloe vera v chovu papoušků jsou velice dobré. Mám 7letý pár kakadu růžových, které jsem nemohl přimět, aby nasedli. V únoru jsem začal podávat Aloe vera a v dubnu nasedli. Rovněž dva páry žaků,které jsem sestavil, nechtěli nasednout. V současné době oba páry sedí.

S pozdravem

Hrubeš, tel.:606 481 700

Dobrý den pane Máca,

můžu Vám jen potvrdit, že aloe je opravdu zázrak . Vše je tak, jak jste napsal v časopise. Aloe a Grepový sirup jsem si u Vás objednal před dvěma měsíci a udělal jsem dobře. Zachránil jsem tím alexandra malého. Alexandr víc jak týden neměl chuť k jídlu, byl malátný a načepýřený v tom jsem čet Váš článek o aloe. Tak jsem si řekl, že už nic nemohu ztratit a zkusím to. Dávkování aloe i Grepového sirupu jsem dodržoval jak jste mně poradil. Hned po první léčebné dávce jsem asi za tři hodiny zpozoroval, že alexandr je čilí a má chuť k životu. Ráno jsem rychle spěchal k alexandrovi. Alexandr opět seděl načepýřený bez známek života. Hned jsem nakapal na piškot aloe a dal čerstvou vodu s Gepovým sirupem. Opět cca za tři hodina reakce stejná. Alexandr byl jak vyměněný létal křičel zase měl chuť žít. Takto se to opakoval asi čtrnáct dní, ale po každém dnu se zdravotní stav alexandra lepšil a lepšil. Alexandrovi dávám do dnes léčebnou dávku aloe. Pomale ji budu stahovat na dávku preventivní.

U všech papoušků dávám preventivní dávku aloe již dva měsíce a to jak jste mě poradil. Tři týdny aloe týden Grepový sirup bez aloe.

Za tuto krátkou dobu jsem si všiml, že papoušci jsou klidnější, psychicky mnohem víc vyrovnání a peří se jim tolik netřepí jak tomu bylo dříve. Hlavně to pozoruji na ocasních brkách kde peří je téměř stmeleno. U některých, ale jen u některých papoušků až teď zaznamenávám trochu lepší vybarvení.

Na závěr Vám chci poděkovat. Dnes by jsem byl zcela jistě bez alexandra malého.

Martin Pošik, tel.733 522 015, martinposik@centrum.cz

Aloe Vera – moje zkušenosti s tímto přípravkem.

Chovem papoušků se zabývám nepřetržitě od roku 1968, tedy více než 40 let. V posledních letech chovám ve svých voliérách převážně amazoňany, žaky a od loňska ary arakangy.

Někdy na přelomu roku jsem si přečetl v chovatelském časopise článek o rostlině aloe vera. Po přečtení článku jsem neváhal a objednal si aloe vera a Grepový sirup. Na počátku jsem dávkoval pro své ptáky dle rady pana Mácy a střídal přípravky po týdnu. Aloe vera jsem dávkoval injekční stříkačkou na piškoty. Bylo pro mne překvapením jak ptáci piškoty přijímaly. Okamžitě po podání je přednostně konzumovaly a daly jim přednost i před vlašskými ořechy, které normálně braly jako první.

V současnosti papouškům podávám aloe vera i Grepový sirup denně a je to na nich vidět. Mají lepší a jasnější zbarvení což je patrné zejména u některých párů amazoňanů. Co je velice pozitivní, že ptáci mají po podávání úplně jiné složení trusu. Trus je jako kuličky většinou bez řídké přísady. Nemám žádný velký chov ( 14 volier ) a tak ptákům dopřávám to nejlepší. Viděl jsem na burzách i jiné balení aloe vera, ale domnívám se, že Aloe Berry Nektar je pro papoušky velice vhodné a prospěšné. Hlavně se jedná o produkt přírodní a bez jakékoliv chemie.

Všiml jsem si, že aloe nabízené na burzách nemá tu hustotu jako má Aloe berry nectar. Taky tomu odpovídala cena a pravděpodobně i kvalita a etiketa snese vše.

Na závěr bych jen dodal, že i přípravek Grepový sirup berou ptáci bez problémů. Podávám ještě rakytníkový olej ( tam je trošku problém s přijímáním ) a dále jsem zkoušel palmový olej. Ten je velice pracný na podávání a asi se vrátím ke zkrmování palmových ořechů. Toť můj osobní názor, který nikomu nevnucuji.

Janeček Josef, Mrákov 127, tel.: 602 936 461

Dobrý den, ALOI podávám asi 14 dní
dle návodu uvedeného v informačním letáčku. Ptáci ji přijímají velice dobře. Zatím je velice brzy na hodnocení jejích účinků.

S pozdravem
Martin Blahník, martinblahnik@seznam.cz

Dobrý den, musím uznat,že je to opravdu skvělé a vše pravdivé.

Zhruba před měsícem jsem si u Vás objednal právě aloe a Grepový sirup pro své papoušky a musím říct, že toho nelituji. Opravdu to stoji za to. Už delší dobu se Vám chystám poslat meil se svým názorem a zpokojeností, jen nevychází čas. Myslím si že je to opravdu přínos pro naše opeřené společníky za opravdu skvělou cenu. Nelituji a mohu doporučit i jiným chovatelům tyto výrobky. Účiniky se dostavují opravdu rychle a výrazně. Nemůžu si to vynachválit, mohl bych o tom psát a psát jak je to skvělé, opravdu. Mnohokráte Vám děkuji a mnoho úspěchů a mnoho dalších spokojených odpovědí našich chovatelů.

S pozdravem Kotsch, j.falcis@seznam.cz

Dobrý den Pane Máca, sděluji Vám, že podle Vaší rady,
papoušci aloe příjmají na piškotu velmi dobře, děkuji a přeji přijemný den.

Beneš, franben@seznam.cz

Dobrý večer pane Máca,
četl jsem Vaše příspěvky o aloe v časopise Papoušci a Nová Exota. Odebírám od Vás aloe berry nektar více jak rok, to dobře víte. Mohu jen potvrdit, že aloe je opravdu super. Aloe používám od začátků preventivně každý den a je pravdou, že od té doby jsem nezaznamenal u svých papoušků větší zdravotní problém. Je to super prevence.

Zvýraznění barev a lesku peří jsem si všiml až po půl roce a ne jak jste uvedl v časopise. Dřív určitě ne, ale také jsem si všiml, že jednotlivá pírka a pera drží pěkně uceleně a méně se rozbijí o pletivo, jak tomu bylo dřív.

Taková perlička na závěr. Mimo jiných papoušků dávám aloe jako prevenci i Trichům Orlím a to od prvního dne co jsem si je dovezl. Trichové příjmají denně aloe bez problému a to v zelenino-ovocné míchanici. Asi před třemi měsíci jsem neodhadl do kdy mě aloe vydrží a při krmení mě na Trichy nevyšlo. Nevěnoval jsem tomu žádnou pozornost, druhý den při krmení jsem zjistil, že ze zelenino-ovocné míchanice skoro nic neubylo. Mezitím jsem si u Vás aloe objednal. To přišlo za dva dny, ale ani to jsem netušil, že Trichové zase nic z míchanice nevezmou. Už jsem měl černé myšlenky co se děje. Večer jsem nakrmil s klasickou míchanici, ale už s aloe. Po podání se Trichové do míchanice vrhli s takovým apetitem, že za chvíli bylo po míchanici. Nedovedu si toto chování Trichů vysvětlit, ale každopádně je to minimálně k zamyšlení.

Ať se daří
J. Horák, horakssystemy@volny.cz

Přeji pěkný den,
moje zkušenosti s aloe zatím po půl ročním využívání velké nejsou, i když jak se to vezme. Ptáci jsou v perfektní kondici, peří kvalitní a uhlazené, září radost se na ně podívat, bohužel v oplozenosti vajec se toho moc nezměnilo, stále většina hnízd u výstavních andulek neoplozená nebo se to nelíhne.

S přáním pěkného dne
Vosika Jiří, Jablonec nad Nisou, vosika@neofemy.cz

Dobrý den zdravím vás,
musím říci, že po týdnu podávání aloe vera mě sameček rufiventris obrostl za hlavičkou až neuvěřitelně rychle. Měl jste pravdu, že ptáci piškot kde je nakapaná aloe vera berou hned první. Uvedený sameček dostával též Grepový sirup a rakytníkový olej nakapaný na jablko. Ostatní ptáci dostávali preventivní dávku a ještě jeden samec chovný dostává se samičkou dávku léčebnou, tak uvidím jak se to projeví u tohoto páru. Samec občas si škubal povrchové peří, ale už to nedělá tak se musí počkat až přepeří a zaroste mu vše normálně.

Užíváme aloe vera taky z manželkou i rakytníkový olej. Grepový sirup jsem dával zatím jenom ptákům. Nám stačí zatím dvě položky užívat, musíme počkat ptáci mají přednost.

Zatím děkuji za vše, papoušci obrůstají a to mám největší radost a taky bych řekl, že jdou najednou všichni více do toku. Na burzách vidím jak prodávají aloe, ale to nemá s aloe nic společného. Já kupoval ve zdravé výživě taky 1 litr za 500 Kč, ale byla to voda žádné husté jako od vás. I když bylo na obalu napsáno že je to 96% aloe ale byla to voda.

Zdravím vás, Schiffmann Zd., dar22710@seznam.cz

Zkušenosti pana Schiffmanna po roce a půl používání aloe berry nectaru a grepového sirupu.
Sameček (senegalec) se oškubával delší dobu a já jsem nemohl přijít na příčinu. Tak jsem si objednal aloe berry nectar s brusinkou, 96 % výtažek bez chemického ošetření. Na jaře jsem začal uvedený přípravek podávat preventivně všem papouškům, a to jedem mililitr na jeden pár (o velikosti senegalce) na dětský piškot rozdělený na čtyři díly. Takto to dělám denně tři týdny a potom jeden týden podávám grepový sirup, taky jeden ml na jeden pár papoušků. Grepový sirup je velice účinný přípravek, který obsahuje antiseptické, antibakteriální, dezinfekční a fungicidní látky se širokým spektrem účinnosti. Po týdnu zase začnu podávat aloe berry nectar. Pokud je papoušek nemocný nebo má problém s opeřením, jako měl můj samec senegalce, podávám 4 ml aloe berry nectaru denně (opět na jeden pár) na piškot rozdělený na šest kousků a k tomu dávám 2 ml grepového sirupu. Tak to dělám bez přestávky, než se dá papoušek dohromady a je úplně v pořádku.
Oškubaný samec senegalce byl v pořádku asi za měsíc a půl. Myslím si, že příznivé účinky aloe berry nectaru se projevují až při dlouhodobějším podávání. Je asi nutné podávat souběžně také grepový sirup. Já jsem ještě podával Sangrim AV, který vše urychluje a je to také velice dobrý přípravek. (Sangrim AV příznivě ovlivňuje opeření a kvalitu peří, snižuje projevy únavy a stresu.) Nic jiného není nutné podávat, za sebe musím říci, že antibiotika papouška jenom dodělají. Proto je dobré se antibiotikům vyhnout a podávat jenom přírodní preparáty. Já používám na podporu jater výtažek z ostropestřce mariánského, který lze zakoupit v každé zdravé výživě. (Ostropestřec chrání játra před toxickými látkami včetně léků a chemických škodlivin.) Tak můžeme zamezit zatížení jater. Doporučuji přestat podávat ořechy a všechna olejnatá zrna, až do uzdravení papouška. To je také důvod, proč se mně velice osvědčily granule Harrison´s Bird Food – ptáci mají plnohodnotnou výživu a není potřeba podávat jakékoliv doplňky, které by mohly v danou chvíli uškodit. Ještě přidávám třikrát až čtyřikrát týdně pupalkový olej, který podávám na nakrájeném jablku. Myslím, že tento olej plně pokryje potřebu olejnaté složky v krmivu.

Schiffmann Zd., dar22710@seznam.cz

Dobrý den,
moje zkušenosti s Aloe Berry jsou celkem smíšené, mí loriové ho odmítají, takže to musím míchat s medem, aby byli vůbec ochotní tekutinu pozřít a i tak do nich většinou nedostanu doporučovanou dávku. To, že moji loriové Váš preparát nepřijímají, beru jako jejich rozežranost, neznamená to nic o kvalitě produktu. Není tedy nutné mě přesvědčovat, že jiným chovatelům Aloe Vera funguje, o jeho účincích nepochybuji. S několika chovateli jsme se bavili i o Aloe Berry a mají s ním pozitivní zkušenosti.

S pozdravem Jirsová, jirsova@vetzabreh.com

Zdravím pane Máca,
četl jsem zkušenosti jiných chovatelů s aloe vera na vašem webu a rozhodl jsem se vám napsat a podělit se svými zkušenostmi s aloe v mém chovu. Vaše aloe používám v chovu již přes dva roky a mám s tímto přípravkem jen dobré zkušenosti. Je pravdou, že při intenzivním preventivním podávání aloe jsou papoušci o mnoho lépe vybarveni a celkově je peří o hodně kvalitnější. Souhlasím i s názory ostatních chovatelů. Papoušci jsou mnohem více psychicky vyrovnaní a řekl bych i více odolní proti stresu. Také souhlasím i s vaší myšlenkou, kterou jste psal v časopise Nová Exota a to, že aloe vera poskytuje našim papouškům něco víc, než všechny ostatní krmiva, doplňková krmiva, ovoce a zelenina. Toto si troufám tvrdit, jelikož celý můj chov papoušků vyloženě při krmení čeká na piškot pokapaný aloe vera. Z předloženého krmiva berou piškot pokapaný aloe suverénně jako první. Taky musím konstatovat, že po dobu cca dvou let co dávám denně preventivní dávku aloe jsem nezaznamenal v mém chovu žádný zdravotní problém. Což dříve nebylo. Souhlasím i s názorem chovatele p. Vosiky, který vám napsal. Aloe nemá vliv na oplozenost vajec. Doplnil bych svůj názor a zkušenost, ale je to velká prevence proti onemocnění. To je asi vše.

P. Kolář, tel.: 724 294 115

Dobrý den.
Na podzim jsem se s Vámi radil ohledně eklektů o agresivitě samce.Na Vaší radu jsem dal samce na měsíc od samičky,ale přendal jsem ho jen vedle do voliéry a po měsíci jsem ho dal zpátky k samičce.Už jsou to dva měsíce a zatím je klid, žádná agresivita tak uvidíme.
Co se týká používání Aloe vera a grepu, tak bych to hodnotil kladně. Již to používám asi rok a musím říct,že to papoušci mají rádi a každopádně jim to prospívá ať v kvalitě pěkného uhlazeného peří a pěkného trusu, který není tak vodnatý a řekl bych, že jsou spokojenější. Dávkuji to, na jeden piškot dávám 10kapek aloe a 5kapek grepu a rozkrájím to na malé kousky, dávám dva piškoty na pár po dobu deseti dnů v měsíci.

Ať se daří. Pavel Zámečník, pavlzam@seznam.cz

Dobrý den,
již pět let máme ochočeného žaka, samičku, které říkáme Lora. Čtvrtým rokem si samička z ničeho nic začala pomalu škubat peří. Za čtvrt roku měla holé bříško a vše pokračovalo dále. Na základě publikovaných článků o aloe vera v časopise Nová Exota jsme se rozhodli navštívit pana Máci a poradit se, zda-li by šlo s tímto problémem škubání peří něco dělat.

Po hodinové poradě jsme si byli vědomi, že si za vše můžeme sami a to hlavně zakupováním nekvalitních zrnin. Což pan Máca velice zdůraznil a já si hned uvědomil, že jsme několikrát koupili zrniny, které po otevření mírně zapáchaly, ale mysleli jsme si že je to v normě a nenapadlo nás vrátit tyto nekvalitní zrniny prodejci, jelikož zápach byl opravdu velice mírný, i když se nám to stalo opakovaně. U pana Máci jsme si koupili kvalitní zrniny Versele-Laga a to speciál pro africké papoušky African Parrot Loro Parque Mix, kvalitní granule Zupreem, aloe berry nectar a hlavně naději, že náš miláček se zapeří a bude krásný, jako dřív.

Hned jak jsme dojeli domů, tak jsem vyměnil zrniny, nasypal granule a dal aloe na piškot podle návodu a doporučení pana Máci. Bylo pro nás překvapení, s jakou chutí Lora vše konzumuje. I když aloe na piškotu v životě neochutnala prvně si vzala piškot pokapaný aloe vyzobala z piškotů aloe a piškot odhodila. Potom šla na další krmivo. Léčba aloe bery nectarem trvá již měsíc a půl. Dávám denně aloe, tak jak mi dávkování doporučil pan Máca. Výsledek prozatímní léčby aloe berry nectarem je víc jak uspokojivý - viz foto.

Lora a její výsledky po zdravé stravě 

Lora si přestala úplně škubat peří. Za dobu léčby na některých místech narostlo bílé prachové peří a na většině těla, kde peří chybělo, je již peří narostlé. Ostatní peří je krásně lesklé. Navíc je Lora 100% psychicky vyrovnanější. Má větší chuť k životu, je aktivnější a více povídá. Je to znatelně vidět na jejím chování. Pravděpodobně opravdu kvalitní aloe, namísto levných, dělá zázraky.

Fr. Holubec, tel.: 604 247 582, podlaharstvi.Holubec@seznam.cz

Dobrý den,
V roce 2007 mi kamarád (pěstitel drobotiny a Neofém tyrkysových a modrohlavých přesvědčil, že modrohlaví jsou pro mne ideální exoti do paneláku. Koupil jsem od něj pár. Dnes již mám 11 párů různých mutací Neofém modrohlavých, 4 páry Pyrur zelenolících, již zmiňovaný pár papoušků Konžských a papouška Kouřového. Na panelový byt 2+1 je to dost, ale dá se to.
Z počátku mého chovatelského úsilí jsem měl problémy s opeřením ptáků, byly rozkovrčený, neupravení a docházelo také k častým úhynům jednotlivých ptáků (týká se to Neofém). U těchto malých ptáků se chovatelům nevyplatí dělat veterinární vyšetření, a tak ptáci ze zverimexů a různých burz jsou často nemocní. Dnes už to vím, ale začínající chovatel to netuší.
Investoval jsem finanční prostředky do veterinárního vyšetření všech ptáků, což bylo finančně dosti náročné. Zjistilo se, že v chovu je Chlamidophila psitaci. Začal jsem se o tuto nemoc více zajímat a začal jsem spolu s antibiotiky podávat denně koloidní stříbro a právě Aloe Berry nektar a Grepový sirup. Podával jsem i na piškot Rakytníkový olej, med a probiotika.
Po půl roce při kontrolním vyšetření bylo vše v pořádku a ptáci jsou dnes uhlazení, začínají odchovávat zdravá mláďata.
Dával jsem z počátku půl roku 6 odměrek 25 ml Aloe, 2 odměrky Grepu a 4 odměrky stříbra (60 dní k tomu ATB) do 1,5 l láhve. Nádoby na pití jsem zvolil 0,7 dcl keramické původně pro křečky a dal jsem je místo nerezových. Problém je akorát v tom, že nerezová krmítka jsou od různých výrobců s různými průměry a tak jsem musel vybírat taková, kam se keramické misky vejdou. Na horní okraj jsem natáhl plastové elektrikářské rychlosvorky, které jsem nejprve ponořil do vařicí vody aby změkly a pak jsem je pořádně na misku utáhl. Tím jsem získal okraj, aby misky nepropadly. Obsah 70 ml napájecí vody je dostatečný i pro moje větší papoušky. Stejně to za den nestačí vypít.
Toto složení občas doplňuji Acidomidem, Optiminem, Karnitinem, Amivitem a Knoblaminem. Zdravotní stav ptáků se rapidně zlepšil, zlepšil se i vzhled a chování ptáků. Dnes již používám tzv. udržovací, či preventivní dávku, kdy podávám 2 odměrky Aloe, 1 odměrku Grepu a 0,5 odměrky stříbra spolu se zmiňovanými doplňky v 1,5 l láhvi.
To je ve stručnosti asi vše

S pozdravem Ing. Zedlitzer, m.zedlitzer@centrum.cz, tel.: 602 301 384.

Závěrem bych Vám chtěl napsat, že tyto autentické příběhy jsou jen vzorkem mnoha dalších úžasných příběhů, které se dovídám telefonicky. Pokud se chcete podělit o Vaše originální zkušenosti, velmi rád ho přidám k těmto novým zkušenostem. Vždy mě můžete kontaktovat po celý týden včetně sobot a nedělí na telefonu 603 894 366.

Objednávky na tel: 603 894 366, e-mail: milos.maca@seznam.cz nebo na www.krmiva-pro-papousky5.webnode.cz

S chovatelským pozdravem Miloš Máca

Objednávky

Tyto přírodní výrobky si můžete telefonicky objednat na čísle 603 894 366, e-mail: milos.maca@seznam.cz nebo na www.krmiva-pro-papousky.cz

Další články se zkušenostmi zde: Aloe vera, grepový sirup, rakytníkový olej 100%, Humac natur Exot, Poly-min, PT-12 Lactobacillus salivarius, Frucht-mash, Zkušenosti dalších chovatelů, Zkušenost s nemocnými ptáky po měsíci.

 
Nejvyšší péče při zpracování přírodních zdrojů je základem všeho

Ing. Vladimír Švéda
nezávislý distributor Forever Living Products
e-mail: info@aloe-vera.cz


PUBLIKOVANÉ
ČLÁNKY:


FAUNA 12/2012 - LÉČBA PRŮJMU

Článek ve Fauně 12/2012

CERTIFIKÁTY: